-
_________________________________________________________________________________
Przestałam się bać, płynę z muzyką
-
Przestałam się bać, że się pomylę, i spinać, czy zagram dobry dźwięk. Nikt mi już nie mówi, że jedna nuta powinna trwać dłużej, inna krócej. Płynę z muzyką – powiedziała PAP Hania Rani. W piątek premierę ma wydana w w brytyjskiej wytwórni pierwsza solowa płyta pianistki „Esja”.
Hania Rani, czyli Hanna Raniszewska, rocznik 90. Jest absolwentką fortepianu klasycznego na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Grała koncerty w Berlinie, Londynie, warszawskiej Filharmonii Narodowej, festiwalach Open’er w Gdyni i Eurosonic w Holandii. Aranżowała dzieła renesansowego lutnika Johna Dowlanda i barokowego kompozytora Henry’ego Purcella. Autorką muzyki do spektaklu Teatru Telewizji "Pradziady", interpretowała utwory Grzegorza Ciechowskiego. Jest również animatorką kultury.
https://www.youtube.com/watch?v=qdI5Q1lBSTE&ab_channel=PianoLounge
W ubiegłym roku w prestiżowej zagranicznej wytwórni PIAS została wydana płyta duetu Tęskno, który Raniszewska tworzy z Joanną Longić. W piątek ukazał się jej pierwszy solowy album "Esja", który nagrywała w Warszawie, Amsterdamie i Reykjaviku. Album wydała brytyjska wytwórnia Gondwana Records.
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Komentarze:
-
W EMPIK-u są jeszcze 2 płyty ( cena 60 zł ).
Autor: ZetEf Data: 2020-09-14 19:10:18